Naše spoločné dobré skutky

Naše spoločné dobré skutky

V mesiaci december sme sa v rámci Šťastnej školy zamerali na tému Dobré skutky podporujúce šťastie. Tejto téme sme sa venovali všetci spoločne prostredníctvom akcie organizovanej našou školou. V čase pred Vianocami naša škola zorganizovala veľmi peknú a vydarenú akciu zameranú na dobré skutky a obdarovávanie: Vianočné trhy. Zúčastnili sa jej všetky deti Šťastnej školy.
Všetko sa to začalo v popoludňajších hodinách. Pred budovou telocvične rozvoniavala škorica a klinčeky ponorené v chutnom punči a lákali svojou vôňou prichádzajúce deti a ich rodičov a príbuzných, ktorí zavítali na naše Vianočné trhy. Tie sa konali v telocvični, kde bol pre všetkých pripravený pestrý vianočný tovar . Deti vlastnoručne vyrábali rôzne vianočné ozdoby a darčeky: svietniky, anjelikov, stromčeky, ozdoby na vianočný stromček, medovníčky, rôzne vianočné obrázky, ktoré ponúkali svojim najbližším: spolužiakom, rodičom, príbuzným, známym. Deti s učiteľmi, ale aj rodičmi sa na túto aktivitu dokonalo pripravili a výrobky, ktoré sa ponúkali, by mohli pokojne konkurovať tým, ktoré sa predávajú na vianočných trhoch v mestách. Súčasťou našich trhov, kde okrem prezentácie prác a všestranného talentu našich žiakov a ich radosti z nadšených tvár všetkých, ktorí obdivovali a chválili ich šikovnosť a nadchnutie pre túto aktivitu, bola aj dobrovoľná zbierka pre žiaka našej školy, ktorý teraz prežíva ťažké obdobie. Všetci sme sa zhodli na tom, že najmä v tomto období mu krásny darček urobí veľkú radosť a tým na neho myslíme a prejeme mu skoré uzdravenie. Počas trhov hrali vianočné piesne a školou sa niesla vianočná atmosféra už od skorého rána. Z priloženej fotogalérie cítiť tú predvianočnú atmosféru, ktorú naša školská rodina vytvorila. Ďakujeme učiteľom, žiakom, rodičom i priateľom školy za to, že túto aktivitu vytvorili a prispeli k prekrásnej vianočnej atmosfére plnej radosti, šťastia a dobrých skutkov.
Naši žiaci sa zároveň podieľali na vianočnej výzdobe svojich tried a priestorov školy a každý svojim malým dielom prispel k vianočnej nálade a svojim skutkom podporil pocit šťastia a radosti z prichádzajúcich najkrajších sviatkov v roku: Vianoc.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *